Meny
Stäng
Våra sajter
Tillbaka till menyn

Distrikt

Förbundet Sveriges bagare & konditorer har sju distriktsföreningar. Detta är deras styrelser.

Västra Distriktet

Urban Nyberg
Steinbrenner & Nyberg
urban@steinbrenner-nyberg.se

 

Teres Johansson
Hamnbageriet, Kungshamn
teres@hamnbageriet.se

 

Johan Lemser
Margaretas Bröd & Bakverk, Mölndal

 

Dennis Eriksson
Portens bageri, Göteborg

 

Anna Björsell
Björsells bageri & konditori

 

Reino Persson
Konditori Kampanilen, Göteborg

 

 

Stockholm

Ellinor Isaksson (ordförande)
Chokladfabriken
ellinor@chokladfabriken.se

 

Per Klein (vice ordförande)
Lundbergs Konditori, Gröndal

 

Catarina Fleischanderl
Söderbergs bageri, Hägersten

 

Peter Fritzdorf
Vivels bageri

 

Oscar Målevik
Haga Tårtcompani & Bageri

 

Veronica Mokrosinski
Valhallabageriet

 

 

Småland-Östergötland

Oskar Frising (ordförande)
Oskar Frising AB, Vetlanda
oskar.frising@telia.com

 

Maria Blomstrand Fülöp
Hovs Bageri

 

Jörgen Pettersson
Danska Wienerbageriet

 

Ola Ragnarsson

 

Åke Danås

 

 

Mellansverige

Hans Styrlander (ordförande)
Konditori Amarant
hasse@konditoriamarant.se

 

Per Sjöman (vice ordförande)
Konditori Bivur

 

Gunilla Sandin
GK-bageriet, Uppsala

 

Roger Sandin
GK-bageriet, Uppsala

 

Matilda Landing
Güntherska hovkonditoriet, Uppsala

 

 

Norrland

Fredric Ackermann (ordförande)
Lilla Bageriet, Lycksele
info@lillabageriet.se

 

Jessica Sandberg

 

Roger Holm

 

Ulf Sundgren
Trend Bageri, Luleå

 

Torbjörn Ullsten

 

Michael Bieri

 

 

Dala-Hälsinge-Gästrike

Anders Hansen (ordförande)
Hansens Café & Bageri
konditorante@hotmail.com

 

Robert Pihlman
Bröderna Erikssons bageri

 

Maria Ekebris
Mora Kaffestuga

 

Helena Frick
Fricks konditori

 

Per-Ola Wadin
Lindhs bageri

 

 

Syd

Christian Nilsson (ordförande)
Boalts bröd
0732-305 275
christan@boaltsbrod.se

 

Amina Olsson (vice ordförande)
Minas Chokladstudio
0768-716884
amina@chokladstudion.se

 

Carina Olsson
Kickis Café
0454-40111
kicki78@hotmail.com

 

Johanna Francke
Franckes bageri
0703-638 792
franckes.bageri@telia.com

 

Robert Pegelow
Konditori Hjärtat
0708-346 779
robert@conditorihjartat.se